ساعت کاری :

24 ساعته

شماره های تماس : 44027911-021 , 44027833-021 , 44027604-021

ابتلا به انواع بیماری ها

دسته

پرستار بیمار

ابتلا به انواع بیماری ها

ابتلا به انواع بیماری ها

بیماری هایی مانند آرتریت ، آرتروز ، فیبرومیالژی ، سرگیجه و معلولیت های مختلف شامل حال افراد مسن و افرادی که پا به سن گذاشته اند می شود. این گونه افراد به انواع این بیماری ها مبتلا می شوند. بعضی از این افراد مسن به علت اینکه به انواع مختلف بیماری ها مبتلا می شوند ، دست هایشان ممکن است نتوانند کارهای ساده ای از جمله باز کردن درب قوطی یا کندن پوست میوه را انجام دهند ، بنابراین اینگونه افراد به پرستار نیازمند هستند و پرستار باید به این افراد مسن کمک کند تا بتوانند به راحتی غذاهای خود را میل نمایند. اگر آنها نتوانند کارهای خود را انجام بدهند ابتلا به انواع بیماری ها هستند.

عوامل مؤثر در ابتلا به انواع بیماری ها در کودکان و بزرگسالان به شرح زیر می باشد :

۱ـ رشد و تکامل :

اگر در رشد جسمانی و تکامل حرکتی، زبانی وهوشی کودک اختلالی ایجاد شود ، موجب بیماری های مختلفی در کودک می شود. در صورتی که در بزرگسالان اینگونه مشکلات وجود ندارد و اگر شخص بالغی دچارعوارض تکاملی مثل عقب ماندگی رشدو کوتاهی قد و یا فلج مغزی و اختلالات تکلم باشد، این مشکلات به ابتدای بیماری او در کودکی بر می گردد که همچنان عوارض آن پابرجا مانده است.

۲ـ سن :

شیوع خیلی از بیماری ها از جمله بیماری های عفونی به سن شخص مربوط می شود و به همین دلیل انسان ها به انواع بیماری ها مبتلا می شوند. این نوع بیماری ها ممکن است در کودکان هم وجود داشته باشد. درکودکان بیماری هایی مانند اسهال و استفراغ در زمان شیرخوارگی بسیار شایع می باشد و کم کم با افزایش سن کودکان از میزان شیوع این بیماری کاسته می شود. ممکن است برخی از بیماری ها از جمله آبله مرغان در دوران شیرخوارگی شیوع بسیاری نداشته باشند و کودکان در زمان مدرسه به این بیماری مبتلا شوند.

۳. نوع تغذیه:

            ممکن است انسان ها از نظر تغذیه نادرست ابتلا به انواع بیماری ها شوند. اگر تغذیه انسان درست باشد بدنی سالم خواهد داشت و به هیچ بیماری مبتلا نمی شود. وقتی در دوران شیرخوارگی کودکی از شیر مادرش تغدیه می کند بدن سالم تری نسبت به کودکی دارد که از شیر خشک تغذیه می نماید و همچنین دچار اسهال و عفونت تنفسی نمی شود.

۴- شرایط اقتصادی ، اجتماعی :

            شرایط اقتصادی ، اجتماعی در بروز و مبتلا شدن انسان به انواع بیماری ها موثر می باشد. اگر این شرایط اقتصادی ، اجتماعی بد باشد باعث اختلال در تغذیه تمام انسان ها شده و همچنین انسان ها به همه بیماری ها مبتلا می شوند.

۵- شرایط اقلیمی :

            شرایط آب و هوای اقلیمی باعث بروز و مبتلا شدن به انواع بیماری ها می باشد. مثلا کودکانی در نواحی جنوب و جنوب شرقی ایران زندگی می کنند ، در معرض مبتلا به بیماری مالاریا هستند. برای همین این شرایط اقلیمی هم بر ابتلا به انواع بیماری موثر می باشد. به همین دلیل ابتلا به انواع بیماری ها می شوند.

۶- آداب و رسوم و اعتقادات :

            شرایط سنتی ، بومی و مذهبی هر منطقه بر مبتلا شدن انسان به انواع بیماری ها موثر می باشد که با حذف این شرایط در همان منطقه باعث کاهش و یا از بین رفتن آن بیماری ها می شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه