ساعت کاری :

24 ساعته

شماره های تماس : 44027911-021 , 44027833-021 , 44027604-021

تنهایی غذا خوردن

دسته

پرستار بیمار

تنهایی غذا خوردن

تنهایی غذا خوردن

زمانی که چند نفر با یکدیگر غذا می خورند و در حین غذا خوردن در مورد غذا و موضوعات دیگر صحبت می کنند برایشان لذت بخش می باشد و اشتهای آن ها نسبت به غذا بیشتر می شود و تنهایی غذا خوردن تاثیرات خوبی بر روی انسان ندارد.

اما وقتی فردی به تنهایی غذا می خورد برایش اونقدری لذت بخش نیست که با جمع غذا می خورد. به دلیل اینکه فرد سالمند به تنهایی غذا نخورد و اشتهای او به غذا بیشتر شود به دفعات و حداقل یکی دوبار در هفته پرستاری که از او مراقبت می نماید و یا فرزندان او با شخص سالمند دیدار برقرار می کنند و با وی هم صحبت شده و باعث می شوند که او غذا بخورد و اشتهایش به غذا افرایش پیدا کند.

بررسی ضررهای تنهایی غذا خوردن

در سالهای گذشته اکثر افراد زمان صرف صحیح غذا را نداشتند و دلیل مشغله های زیاد و کمبود زمان و شتاب بیش از حد زندگی و به همین خاطر افراد فرصت کمتری پیدا می کردند که غذای خود را صرف کنند.

برای همین انسان های امروزی هم به دلیل نداشتن فرصت کافی غذای خود را به تنهایی و دور از خانواده میل می کنند و این تنهایی غذا خوردن آنها به یک عادت روزانه تبدیل شده است.

در مناطق مختلف جهان در سال های اخیر جمعیت خانواده ها کمتر شده و خانواده های کم جمعیت بیشتر از قبل وجود دارند.

این تغییرات باعث نامنظمی در صرف غذا خوردن افراد می شود و آنها به تنهایی غذا می خورند.

در دهه های جدید به دلیل کوچکتر شدن تعداد اعضای خانواده و ازدیاد خانواده‌های دو نفره یا تک فرزند بیشتر شده برای همین افراد به تنهایی غذا می خورند و پیامدهای جدی برای سلامت اعضای خانواده به همراه دارد.

تاثیرات تنهایی غذا خوردن بر روی انسان

در سلامت انسان احساس تنهایی تاثیرات منفی بر جای می گذارد. اگر انسان با دوستی رابطه برقرار نماید و یا با دیگران تعامل اجتماعی داشته باشد ، این برقراری روابط بر سلامت انسان تاثیرات مثبتی به جای می گذارد و باعث می شود که فرد زندگی طولانی داری داشته باشد و به این زندگی امیدوار باشد.

سعی و تلاش کنید که به جای تنهایی غذا خوردن با دیگران غذا بخورید تا غذا خوردن برای شما لذت بخش باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه