ساعت کاری :

24 ساعته

شماره های تماس : 44027911-021 , 44027833-021 , 44027604-021

حسادت فرزند بزرگتر به کوچکتر

دسته

پرستار کودک

حسادت فرزند بزرگتر به کوچکتر

حسادت فرزند بزرگتر به کوچکتر

میزان اقتدار و قدرت فرزند ارشد خانواده زمانی کمتر می شود که فرزند دوم متولد می شود و حسادت فرزند بزرگتر به کوچکتر را دارد همچنین او برای جلب توجه والدین نسبت به خودش و ارضای نیاز وابستگی خود ، با عضو جدید خانواده به رقابت می پردازد.

زمانی که فرزند دوم متولد می شود تغییراتی را به همراه خود در خانواده به وجود می آورد ، که باعث ایجاد اختلال در روابط والدین با فرزند اول می شود و این امر تغییراتی در رفتار کودک را به وجود می آورد. همچنین حسادت فرزند بزرگتر به کوچکتر بیشتر می شود.

احساس کم توجهی و حسادت در فرزند بزرگتر نسبت به کوچکتر

اگر فرزند اول از شرایط عادی و بهره هوشی معمولی برخوردار نباشد ، هنگام به دنیا آمدن خواهر و برادر خود این احساس را دارد که از توجه و محبت او کم می شود. در این صورت فرزند اول خودش را بزرگتر می داند و به والدین خود می گوید با هم بیرون برویم و جایی برای فرزند کوچکتر نمی بیند و فرض او این است که فرزند کوچکتر در خانه تنها باشد.

در زمان تولد با فرزند دوم و گفتگو با فرزند ارشد

زمانی که فرزند کوچکتر متولد می شود باید با فرزند ارشد زمینه های گفت و گو را آرام آرام باز کرد و اهمیت و جایگاه فرزند کوچکتر را برای او مشخص کرد.

به فرزند بزرگتر این پیغام را می دهیم که این میهمان تازه وارد یک صاحب خانه همیشگی ما می باشد ولی در حالی که می دانیم او این پیام را به راحتی نخواهد پذیرفت.

زمانی که فاصله سنی بین دوم فرزند بالاتر از ۳ سال باشد ، فرزند اول به شناخت و پختگی بیشتری رسیده است. بنابراین این مورد به مادر کمک می کند که فرزند کوچکتر خود را با مشکلات کمتری به دنیا بیاورد و همچنین حسادت یکی از موضوعات طبیعی است که خواه ناخواه در فرزند اول به وجود می آید ولی والدین خصوصا مادر با رفتارش می تواند روی این حس تعدیل داشته باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه